Blog


Badanie wariografem

Wariograf to urządzenie popularnie nazywane wykrywaczem kłamstw. Chyba każdy miał okazję zobaczyć badanie wariografem na filmach i mniej więcej wie, na czym to polega. Jeśli jednak nie, chętnie wyjaśnimy to w kilku prostych słowach. Zadaniem wariografu jest analizowanie fizjologicznych reakcji organizmu człowieka, na bodźce zewnętrzne, które są wykładnią emocji. W praktyce wariograf jest wykorzystywany do tego, aby sprawdzić czy odpowiedzi na zadawane pytania są udzielane zgodnie z prawdą, czy może są kłamstwem. U większości osób organizm zaczyna specyficznie działać podczas mówienia nie prawdy. Wzrasta ciśnienie, tempo pracy serca, oddech staje się przyspieszony oraz zachodzi wiele innych reakcji, które wariograf potrafi wychwycić.
 

Metoda porównawcza w badaniu wariografem

Ktoś może jednak powiedzieć, że taka jest „uroda” jego organizmu, że na co dzień działa on w sposób, w którym przyjmuje charakter typowy podczas mówienia nie prawdy. Aby wyeliminować takie wątpliwości podczas badania zadawane są tak zwane pytania kontrolne, na które odpowiedzi są obiektywne i zgodne z prawdą. Na przykład technik zadaje badanej osobie pytanie czy ma na sobie koszulkę koloru czerwonego, jeśli widzi że ją posiada. Kłamstwo w tym przypadku jest natychmiast zauważalne, a udzielenie odpowiedzi prawidłowej pozwala poznać schemat reagowania organizmu na mówienie prawdy. To wszystko jest opisane oczywiście w dużym uproszeniu, a przeprowadzenie badania wariografem wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Należy także dodać że w przypadku osób z odpowiednim przeszkoleniem – np. przez służby specjalne, badanie wariografem nie jest wiarygodne. Osoby takie są uczone kontrolowania swojego organizmu, a nawet posiadają umiejętność wywoływania w nim różnych reakcji, tak aby zafałszować cały obraz badania. Mimo to, w przypadku badania wariografem osób cywilnych, u których jest to pierwsze w życiu badanie, wyniki zazwyczaj są godne zaufania i można na nich opierać dalsze prace operacyjne.

W jakich przypadkach stosuje się wykrywacz kłamstw?

Nasze biuro detektywistyczne wykonuje badania wariografem przy okazji różnorodnych zleceń, kiedy istnieje możliwość rozmowy ze świadkami lub podejrzanymi i chcemy sprawdzić ich wiarygodność. Badanie przeprowadzane jest przez doświadczonego technika i z użyciem nowoczesnych, niezawodnych wariografów. Sprawy, w których wykorzystanie wariografu staje się powszechne dotyczą:
•  kontroli w związkach – kiedy chcemy się dowiedzieć prawdy na temat wierności lub niewierności swojego partnera,
•  sprawach pracowniczych – kiedy pracodawca ma zastrzeżenia co do uczciwości i szczerych zamiarów swojego pracownika, wariograf pozwala to z dużym prawdopodobieństwem sprawdzić,
• sprawach karnych i nie tylko – przesłuchiwanie świadków lub podejrzanych o popełnienie wykroczeń i przestępstw może być wspierane badaniem wariografem. Dzięki niemu można już na wczesnym etapie śledztwa wykluczyć osoby, które nie mają nic wspólnego ze sprawą, a tym samym zawęzić grono podejrzanych lub potwierdzić wiarygodność świadków.

Chcesz umówić badanie wariografem w swojej firmie, rodzinie lub przy okazji sprawy, którą zamierzasz nam powierzyć?
Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z nami!

<< Wróć do poprzedniej strony

USŁUGI OFEROWANE PRZEZ NASZE BIURO


\
Montaż ukrytych kamer

Zastanawiasz się co dzieje się w Twoim domu gdy Cię w nim nie ma ?
Martwisz się o swoją firmę? 

Poszukiwania osób i mienia

Zaginęła bliska dla Ciebie osoba?
Zostałeś okradziony i nie wiesz co robić dalej? 

Sprawy gospodarcze

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się co robią Twoi pracownicy podczas Twojej nieobecności? 
Chcesz sprawdzić wiarygodność Twoich pracowników oraz kontrahentów? 

Sprawy rodzinne

Podejrzewasz, że partner może mieć przed Tobą tajemnice? 
Nie wiesz co w piątkowy wieczór Twoje dziecko robi na mieście? 

Badanie Wariografem

Chcesz szybko i sprawnie potwierdzić bądź wykluczyć swoje obawy? 

Wykrywanie podsłuchów i lokalizatorów

Masz obawy, że ktoś mógł zostawić u Ciebie podsłuch?
Zastanawiasz sie czy w Twoim samochodzie nie ma ukrytyego lokalizatora GPS?

SKUTECZNE I DYSKRETNE USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE


Jak możemy Państwu pomóc?

Usługi detektywistyczne bardzo często kojarzone są wyłącznie ze sprawami o podejrzenie zdrady. Jednak to tylko niewielki wycinek wszystkich spraw, którymi się zajmujemy. Nasi klienci zgłaszają się do nas z wieloma innymi problemami natury rodzinnej, jak również prawnej i gospodarczej. Posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu tzw. wywiadu gospodarczego, którego celem jest dokładne poznanie kontrahenta i jego sytuacji finansowej. Ponadto wykonujemy dziesiątki innych zleceń, jak np. poszukiwanie osób i mienia, wykrywanie i montaż podsłuchów i innych urządzeń szpiegujących, a także badania na wariografie, czyli popularnym "wykrywaczu kłamstw".
 

Dlaczego detektyw Wojtczak to dobry wybór?

W sprawach naprawdę istotnych, w rozwiązaniu których poszukujesz skutecznej pomocy, nie ma miejsca na kompromisy. Współpracować należy wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi osobami i firmami. "Biuro detektywistyczne detektyw Wojtczak" do takich właśnie należy. Przez wszystkie lata działalności wypracowaliśmy sobie solidną i stabilną pozycję na rynku, a nasza marka kojarzona jest z niezawodnością, wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Co oferujemy wszystkim naszym klientom? Maksimum prywatności w kontaktach z nami, a także fachowe doradztwo i kompleksową obsługę na wielu płaszczyznach.

NASI PARTNERZY / WSPÓŁPRACUJEMY


Sponsors Carousel


 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 | Polityka prywatności

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności